Rodzaje frezów trzpieniowych - doskonała jakość od firmy Fraisa

Prowadzenie przedsiębiorstwa trudniącego się produkcją wymaga inwestycji w specjalistyczne maszyny. Bardzo często przemysł posiada spore zapotrzebowanie na frezarki, a te z kolei zaopatrywane są we frezy. Najwyższa jakość i gwarancja skuteczności to słowa, które dotyczą produktów marki Fraisa.

 

Fraisa to szwajcarska firma założona w 1934 roku, zajmująca się przede wszystkim produkcją wysokiej jakości frezów. Na przestrzeni lat mocno się rozwinęła, dzięki czemu obecnie wyznacza standardy w swojej branży. Ważnym aspektem działania przedsiębiorstwa jest fakt, że często organizuje ono szkolenia dla Klientów i zapewnia wsparcie techniczne.

Frezy trzpieniowe

Jakie frezy trzpieniowe znajdują się w ofercie przedsiębiorstwa?

Frezy trzpieniowe do obróbki 2,5D

Opisywane narzędzia to frezy trzpieniowe z węglika spiekanego i stali szybkotnącej w uniwersalnych wariantach, przez co nadają się szczególnie dobrze do obróbki zgrubnej i półwykończeniowej. Istnieją także mikrofrezy cylindryczne. W tej kategorii można wyróżnić aż 140 typów narzędzi o średnicach od 0,1 do 40 mm.

Frezy trzpieniowe do obróbki 3D

Oferta zawiera aż 80 typów frezów o średnicach od 0,1 do 20 mm. Są to frezy trzpieniowe z węglika spiekanego i stali szybkotnącej. Wyróżnić można nowoczesne rozwiązania, czyli serię Sphero-X, która służy do obróbki materiałów zahartowanych nawet do twardości wynoszącej 70 HRC. Frezy Micro-X natomiast są przeznaczone do stali zahartowanych, posiadają średnicę od 0,1 mm.

Frezy trzpieniowe do obróbki stopów aluminium, miedzi niestopowej oraz tworzyw sztucznych

Narzędzia te przeznaczone są do obróbki półwykończeniowej oraz zgrubnej. Istnieje też wersja z łamaczem wióra. Produkty tej rodziny posiadają specjalne pokrycie, które ogranicza adhezję aluminium i zapobiega powstawaniu narostu. Do obróbki wykańczającej tej grupy materiałów dedykowane są sześcioostrzowe frezy Multicut XA.